Návod na údržbu

Kraj Praha Středočeský kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Liberecký kraj Kralovehradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj

PROSÍM, DBEJTE UPOZORNĚNÍ K VÁMI ZVOLENÉMU DRUHU PROVEDENÍ POVRCHOVÉ ÚPRAVY

1.PROVEDENÍ LAK

Povrchy jsou dokončeny vodou ředitelnými laky. Jedná se o laky s vynikající světlostálostí a odolností výsledného nátěrového filmu. Při ošetření používejte vlhkou prachovku a šetrný prostředek na nádobí. Povrch vždy vytřete do sucha. Nepoužívejte silně zásadité nebo agresivní prostředky. K čištění ploch nepoužívejte ostré nástroje. Čistící prostředky nebo jiné tekutiny z povrchu ihned odstraňte. Nikdy je nenechávejte působit na povrchu delší dobu.

2.PROVEDENÍ OLEJ

Povrch nábytku je dokončený impregnačním olejem. Náš impregnační olej neposkytuje pouze vzhledový efekt, ale dřevu též základní ochranu proti nečistotě a vlhkosti.

Nábytek si udrží řadu let svůj vzhled, pokud dodržíte několik základních pravidel.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA:

- Zabraňte styku ploch s vodou a jinými tekutinami nebo nadměrnou vlhkostí

- Nedávejte žádné ostré nebo špičaté předměty na plochu.

- Nepokládejte na plochu příliš horké předměty.

ČIŠTĚNÍ:

- Nepoužívejte žádné silné nebo abrazivní čistící prostředky.

- Zašpiněné plochy čistěte čistým a měkkým bavlněným hadříkem.

ÚDRŽBA:

K oživení olejovaných ploch Vám doporučujme ošetřovací olej v našem ošetřovacím balíčku.

1. Plochu velmi lehce obrousit pomocí scoth-britte (jemné brusné rohože - houbičky).

2. Ochranný olej lehce nanést na plochu.

3. Nechat dobře vyschnout.

Dodržení těchto pravidel Vám Zajistí dobrý vzhled nábytku na řadu let.

UPOZORNĚNÍ:

Ošetřovací olej nesmí přijít do dětských rukou! Zamezte styku oleje se zdroji zapálení.

Na žádost též možné

PROVEDENÍ VOSK

Povrch je dokončen biologickými voskovými (včelí vosk) mořidly. Vycházíme-li z charakteristiky povedení můžeme hovořit o ekologické povrchové úpravě se sníženou chemickou a mechanickou odolností.

Dřevo je živá látka a podle toho potřebuje péči a zacházení. Udržujte místnosti i v topném období větrané a svěží. Doporučujeme pravidelné větrání. Příliš vlhké podmínky jsou taktéž pro masivní nábytek škodlivé neboť může dojít k deformaci nábytkových dílců. Dbejte na to, aby se v místnosti vlhkost vzduchu pohybovala v rozmezí 40% až 50% vzdušné vlhkosti.

Při čištění nepoužívejte chemické prostředky. Povrch je měkký a může se při použití drsných pomůcek a hadříků velmi lehce poškrábat. Ošetřujte povrch měkkým hadrem. Pouhé utřenní prachu v mnoha případech stačí. Vyvarujte se intenzivních kontaktů s vodou a jinými tekutinami. Při čištění zrcadel se nesmí čistící prostředek dostat na rám, protože tím by se mohla změnit barva povrchu rámu.