Poradce při výběru

Postel jako základ.

Obecně platí, že každý člověk prospí nebo proleží asi třetinu svého života. A to už je pádný důvod vybrat si vhodnou postel.
Proto vybrat si kvalitní postel, by neměl člověk podceňovat a naopak hodně přemýšlet co zvolit a koupit. Investovaný čas i peníze do výběru kvalitní postele se bezesporu vyplatí. Jistě každý z nás dobře ví, že pokud člověk dobře a kvalitně spí, pak se od toho odvíjí i celý den. To potvrzují i rady lékařů, že kvalitní spánek léčí a přináší pozitivní energii.

Postel, i s dalšími doplňky, z masivního dřeva je dominantou každé ložnice, studentského nebo dětského pokoje. A postel z masivního dřeva pak snoubí estetické vlastnosti masivního dřeva s fyzikálními a pevnostními vlastnosti masivního dřeva.
Kompletní kvalitní postel tvoří nejen samotná postel (pevný rám prostoru ke zdravému spánku), ale i rošt a matrace.
To vše musí tvořit jeden kompaktní a navzájem kompatibilní celek. V tom Vám poradíme v Mirealu a nebo na prodejních místech, kde se naše výrobky nabízí a prodávají.

Jak vybrat kvalitní dřevěnou postel.
Zde automaticky bereme, že jste si vybrali postel z masivního dřeva. To je dobrý základ pro to, aby jste si mohli užívat spánku, který dokonale zregeneruje vaše tělo i duši. Pevnost a dlouhá životnost jsou základní atributy postelí z tvrdého bukového nebo dubového dřeva. Dřevo navíc vnáší do ložnice kus přírody a i design masivních postelí je jedinečný.


Při výběru bychom doporučovali pokračovat v těchto krocích.


A hned na úvod si dovolím zásadní poznatek. Při výběru postele a dalšího ložnicového nábytku věnujte dostatek času a námahy. Určitě se to vyplatí a bude vám odměnou v podobě kvalitního spánku a ležení. Prosím uvědomte si, že každý člověk tráví až 1/3 dne v posteli.


1. Výběr rozměru postele.

Jako první předpoklad si je uvědomit, kam postel bude situována dispozičně v rámci místnosti. Kde bude stát. Zde je nutno brát na zřetel, jaký může mít postel a další nábytek maximální rozměr. Jednoduše, aby tam nábytek vlezl.
Jako druhý předpoklad je zachování komfortu a pohodlí zdravého spaní. To je zvolit správnou šířku a délku lehací plochy. Ta vychází ze standardizovaných rozměrů matrací.
Optimální délka lehací plochy je 200 cm. Správná délka lehací plochy by měla být o 15-20 cm větší než je výška postavy.
Proto i v základu nabízíme délky lehací plochy 190, 210 a 220 cm.
Optimální šířka lehací plochy pro jednu osobu je 90 cm. Z toho vychází i základní nabídka. Jednolůžka jako optimální nabízíme se šířkou lehací plochy 90 cm a pro vyšší pohodlí 100 nebo 120 cm. Dvojlůžka (manželské postele) nabízíme v základní šířce lehací plochy 180 cm. Další možnosti jsou 140, 160 a 200 cm.
Poznámka. Postele s šířkou lehací plochy 120 a 140 cm jsou v poslední období stále více oblíbené do studentských a dětských pokojů.
Optimální výšku horní hrany postranice bereme, jako dnes už normální, 50 cm. Ta zajišťuje optimální komfort k pohodlnému vstávání z postele. Celková výška lehací plochy je pak dána ještě připočtením přesahu matrace nad postranicí.
Výškově stavitelné kování u našich postelí umožňuje 4 výškové úrovně pro uložení roštů.

2. Výběr typu postele.


To už je věcí vkusu každého člověka nebo páru, kteří si novou postel pořizují. To je závislé na designu postelí, tloušťce a celkových parametrch postele a ve výsledku i ceně postele. To už je skutečně na každém z vás. Design postelí Mireal vás ale jistě pohltí, tak se prosím podívejte na naši nabídku.


3. Matrací a roštů.
Aby každá postel tvořila kompaktní celek je nutné ještě vybrat kvalitní rošt a matrace. Základním předpokladem je, že postel na jedné straně a rošty a matrace na druhé straně budou navzájem rozměrově a funkčně kompatibilní.
Rošty mají standardně výšku kolem 7 cm. Samozřejmě je to dáno výrobcem roštů a typem roštů. Především je to specifické u motorových roštů.

Matrace se dnes nabízí v nepřeberném množství typů z hlediska rozměrů, tuhosti a pružnosti a materiálového složení. Matrace jsou standardně výšky minimálně 20 cm. Normální je výška 22, 24 nebo 26 cm. Nabízí se i matrace výšky 30 a více cm. Zásadní je, že správná matrace ja taková, která dobře absorbuje váhu člověka a přizpůsobuje se tvaru člověka. Správný výběr matrace pak ovlivňuje hmotnost uživatele, obvyklá poloha při spánku a typ roštu v posteli. Z pohledu komfortu a kvality spaní je matrace určitě nejdůležitější součást postele a nejvíce přispívá ke zdravému a pohodlnému spaní.

Apelujeme na to, aby byla záruka správné volby postele, typu roštů a matrací, dělejte tuto volbu vždy po konzultaci s Mirealem a nebo odborným prodejcem na prodejně, kde se naše postele nabízí a prodávají.


Rozměry postelí.
Postele MIREAL si zakládají na základní široké nabídce jejich rozměrů. To je hlavně šířky a délky postelí.
U postelí jsou důležité tyto rozměry:

  •  šířka lehací plochy (ŠLP)
  • celková šířka postele (CŠP)
  • délka lehací plochy (DLP)
  • celková délka postele (CDP)
  • výška horní hrany postranice (VHHP)
  • výška lehací plochy (VLP)
  • výška zadního čela (VZČ)

Všechny tyto rozměry jsou důležité při výběru rozměru postelí do konkrétních pokojů a při výběru roštů a matrací.

Šířka lehací plochy (ŠLP).
Naše postele nabízíme s šířkou lehací plochy v těchto 7 základních rozměrech. Šířka lehací plochy 90, 100 a 120 cm je pro jednolůžka. 140, 160, 180 a 200 cm je pro dvojlůžka. Atypický rozměr je po dohodě a za příplatek samozřejmostí.
Šířka lehací plochy je čistý rozměr mezi postranicemi (bočnicemi) postele a vychází z rozměrů matrací.

Celková šířka postele (CŠP).
Celková šířka postele je celkový šířkový rozměr postele. Většinou je dána celkovou šířkou zadního čela při pohledu na něj ze předu.

Délka lehací plochy (DLP).
Postele mají vždy základní délku lehací plochy 200cm. V základu, ale už za příplatek, nabízíme postele s délkou lehací plochy 190, 210 nebo 220cm. Jiný atypický rozměr je po dohodě a za příplatek samozřejmostí.
Délka lehací plochy je čistý rozměr mezi předním a zadním čelem postele.

Celková délka postele (CDP).
Celková délka postele je celkový délkový rozměr postele. Je to součet délky lehací plochy, tloušťky předního čela a celkové tloušťky zadního čela (včetně prohnutí).

Výška horní hrany postranice (VHHP).
Je to rozměr od horní hrany postranice po podlahu. Pro nás je výška lehací plochy 50cm samozřejmostí a už se s tím ani nechválíme. V případě požadavku vyrobíme i postele s vyšší výškou lehací plochy jak 50 cm.

Výška lehací plochy (VLP).
Je to rozměr od horní hrany matrace v posteli po podlahu. V praxi rozdíl výšky mezi horní hranou postranice a horní hranou lehací plochy je přesah matrace nad postranicí.

Výška zadního čela (VZČ).
Je to výškový rozměr zadního čela (čela u hlavy). Je to prakticky maximální výška, kterou postel může mít. Často je důležitý a někdy i limitující u podkrovních místností, kde se naráží na úroveň počátku sešikmení zdí pokoje.

Kontaktní informace

Logo MIREAL

Masarykova 1195

698 01 Veselí nad Moravou

Česká Republika

E-mail: mireal@mireal.cz
Internet: www.mireal.cz

Zde nás najdete